8. třída - turistický výlet

20. 6. 2016

Náš krásný výlet do hor

V pondělí jsme se sešli u hotelu Morava, odkud jsme stoupali na Klínové boudy. Ubytovali jsme se, najedli se a šli jsme na pozdní procházku. Vrátili jsme se kolem osmé hodiny, prospali jsme se a v úterý jsme pokračovali v turistice, vyšli jsme na Sněžku, odkud byl krásný výhled, počasí nám přálo. Poté jsme sestoupili na Luční boudu, kde jsme si dali obrovské rohlíky. Potom jsme pokračovali na Klínové boudy. Ve středu jsme uklízeli, připravovali se na odchod, potom jsme sešli ke Klínovému potoku a šli jsme s proudem, došli jsme do Strážného, kde jsme se nasvačili a pokračovali domů, všichni jsme si to moc užili. Rádi bychom poděkovali našim učitelům, že nám celý výlet pěkně připravili a že se o nás krásně starali.

Matěj Kovář

Výlet na Sněžku

Vyrazili jsme ráno v 10:00 od hotelu Morava. Směr byl Hanapetr, cestou jsme zmokli. Na Hanapetru jsme měli oběd a chvilku jsme se zdrželi kvůli dešti. Poté jsme šli na chatu Kantorka, cestou jsme opět zmokli. Po večeři jsme šli spát, ráno jsme vyrazili na Sněžku. Tam jsme si koupili suvenýry a šli zpět, po cestě domů jsme se stavili na Luční, kde jsme se občerstvili.

Tomáš Javor, Tadeáš Přívratský

Sněžka

V pondělí 13. 6. jsme se vydali na turistický výlet s názvem Návrat do minulého století. Cesta byla velice náročná, vysilující a hlavně deštivá, ale i přes to jsme dorazili do cíle, kterým byla Kantorská bouda. V úterý jsme zdolali nejvyšší horu České republiky Sněžku. Při výstupu na Sněžku už bylo počasí lepší, dokonce i vysvitlo sluníčko, takže jsme se mohli rozhlédnout do širokého okolí a pořídit si odtud spoustu fotek. I na samotné Sněžce jsme měli možnost se rozhlédnout jak na polskou, tak i na českou stranu. Ve středu nás už čekala jen cesta domů, která byla opět deštivá, ale i tak musím říct, že se mi náš třídenní výlet líbil.

Míša Hylmarová

Výlet na Sněžku

Z Dolního Dvora jsme šli na Hanapetr, kde jsme měli oběd – zelňačku, guláš s knedlíky. Promoklí až na kost jsme se museli osušit a jít dál. Znovu prošelo. Cestou jsme potkali Friesovy boudy, boudu Andulku a další. Když jsme došli na Kantorku, osušili jsme se, najedli se a šli se projít, protože konečně svítilo sluníčko. Druhý den jsme vyrazili na Sněžku. Třetí den jsme se vraceli domů, šli jsme lesní pěšinkou do Strážného, odkud někteří jeli autem domů a ostatní došli do Lánova pěšky.

Tereza Flaxová

Školní výlet

Výletu jsem se bála, jelikož nejsem úplně nadšenec do sportování, ale přes to se mi velice líbil. Při pondělní cestě na výlet nás zastihl déšť, ale naštěstí to na chatu, ve které jsem  měli připravený oběd, nebylo daleko. Po obědě přestávalo pršet, a tak jsme do naší chaty Kantorky dorazili v pořádku. V úterý jsme se vydali na Sněžku a při zpáteční cestě jsme se zastavili na občerstvení na Luční boudě. Ve středu jsme trochu poklidili v chatě a vyrazili jsme na cestu zpět domů.

Nikola Hofmanová