Letní příměstský tábor

11. 7. 2022

LETNÍ  PŘÍMĚSTSKÝ  TÁBOR

Hned na začátku letních prázdnin se v naší škole uskutečnil LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR „LÁNOVÁK“.
   Pro děti jsme měli připravené výlety, hry, tvoření, sportovní činnosti a také zábavné aktivity.
  Tábor jsme odstartovali návštěvou Svíčkárny RODAS v Lánově, kde si děti měly možnost samy vyrobit pestré svíčky a odlít voskové dekorace (zápichy). Tvoření děti moc bavilo, odnesly si krásné výrobky a určitě jimi potěšily nejen rodiče, ale i prarodiče. Bylo vidět, že děti vyrábí s láskou a že se chtějí o svůj um podělit.
  Během tábora proběhl jeden delší výlet, kdy jsme se vydali do Horního Maršova. Navštívili jsme bývalou faru, nyní DOTEK = Dům Obnovy Tradic, Ekologie a Kultury. Prošli jsme si hravou expozici s loutkovým divadlem a místnost, kde si děti prohlédly a vyzkoušely věci, jež byly dříve potřeba k výrobě lněného plátna. Například nalámat a pročesat len.
  Poté v blízkosti areálu DOTEK si děti obejmuly 450 let starou památnou lípu.
  Také moc děkujeme paní učitelce Ryndové, která nás dovedla ke „STUDÁNCE NA STARÉ HOŘE“. Říká se, že je zde voda s léčivými účinky. Děti si tak mohly do svých lahviček vodu nabrat.
  Jeden den byl také využit ke sportovním aktivitám. S dětmi jsme zavítali do SPARTAKU ve Vrchlabí, kde se nachází „Sportovní klub KUŽELKY“. Některé děti se seznámily s hraním kuželek poprvé a přesto se jim dařilo tak skvěle, že jedním hodem koulí shodily všechny kuželky. Musíme uznat, že tento sport je velmi zaujal.
  Ve sportovním zápolení jsme pokračovali dál . . . a to odpoledne, kdy na děti čekalo malé fotbalové utkání. Musíme podotknout, že se dívky zapojily  s velkým nadšením. V této „ponožkové hře“ nebylo „ni vítězů, ni poražených“! Chlapce i dívky jsme pochválili za fair play hru.
  A protože na táboře nesmí chybět opékání buřtů, tak poslední den jsme se vydali do Měsíčního údolí, abychom si tuto „mňamku“ připravili. Samozřejmě nezůstalo jen u jídla, zahráli jsme si i různé pohybové hry.
  Jak to bývá . . . tábor má svůj konec . . . ale díky němu jsme prožili báječné chvíle, užili jsme si legraci, děti navázaly další kamarádské vztahy . . . a za to všechno si děti zasloužily odměny a medaile. Nám nezbývalo než jim nakonec popřát KRÁSNÉ LETNÍ PRÁZDNINY!
                    ( Mrkněte na fotogalerii, jak se nám tábor vyvedl! )

Váš Lánovák

11. 7. 2022, 00:00