Přednáška o sovách

18. 2. 2018, 11:21

Přednáška o sovách

Přednáška se konala pro všechny třídy celé školy. My jsme šli s devátou třídou pátou vyučovací hodinu ve čtvrtek 7. února.

Pán, který přednášel, nám klasicky a stručně popsal jejich potravu, jejich styl útoku na kořist, jejich styl letu a jejich skladbu peří. Ukázal nám, jak neslyšně sovy létají, jak skvěle vidí na dálku, ale špatně na blízko, a jak skvěle slyší. Jedna ukázka mě přímo fascinovala. Spolek žáků 7. třídy utvořil kruh, doprostřed pán položil reproduktor s jistým zvukem myši. Na tento reproduktor položil kuře. Sova, jakoby cestu už letěla, vletěla doprostřed kroužku udivených sedmáků a sebrala kuře. Mě osobně nejvíce zaujala nejmenší sova – výreček malý.

Myslím, že nám všem se líbilo pánovo povídání o globálních problémech a neúrodnosti polí (myši, králíci a další drobná zvířata potřebná pro sovy).

Celkově jsem přednáškou velmi obohacený. Tyto typy přednášek jsou pro mě na základní škole užitečné a potřebné.

Ondřej Pejcha, 8. třída