Týdenní výměnný pobyt osmáků v Gautingu v Německu

28. 5. 2024

Výměnný pobyt v Německu byl skvělou příležitostí pro žáky osmých tříd. V rámci našeho vzdělávacího programu jsme uspořádali týdenní výměnný pobyt v německém městě Gauting nedaleko Mnichova. Tato zkušenost žákům umožnila nejen zdokonalit své německé a anglické jazykové dovednosti, ale také poznat novou kulturu, historii a tradice.

Den 1: Příjezd do Gautingu

Naši žáci přijeli do Gautingu a byli srdečně přivítáni hostitelskými rodinami. Po krátkém občerstvení ve škole se rozjeli do rodin a začali komunikovat anglicky a německy.

Den 2: Prohlídka školy a okolí

Naši osmáci se připojili k místním studentům ve škole. Společně se učili, diskutovali a sdíleli své zkušenosti. Byly to nezapomenutelné chvíle, kdy se naši žáci ponořili do německého školního prostředí. Také si prohlédli školu a poznali město Gauting.

Den 3: Mnichov

Den žáci začali opět ve škole, zahráli si vybíjenou a poté se vydali na prohlídku města Mnichova. Navštívili historické památky, jako je Mariánský sloup na Marienplatz, Novou radnici, Mnichovský hrad, tradiční tržnici Viktualienmarkt a královský palác. Naši žáci se dozvěděli o bohaté historii Mnichova a jeho významu v německé kultuře z úst průvodkyně.

Den 4: Muzeum BMW a Olympijská vesnice

Počasí tento den nepřálo, ale i tak měli žáci plno zážitků nejen z návštěvy BMW muzea (auta, roboti, motorky), ale i z procházky po olympijské vesnici.

Den 5: Výlet lodí, Roseninsel (UNESCO)

Nezapomenutelným zážitkem byla pro všechny žáky jízda katamaránem po Starnbergersee (jezero). Následně si žáci prohlídli Roseninsel, ostrov pod ochranou UNESCO. Výlet byl završen návštěvou tradiční bavorské restaurace.

Den 6: Zoo, školní zahradní slavnost

Poslední den pobytu žáci navštívili mnichovskou ZOO. Odpoledne strávili na školní slavnosti plné her, kde se také konalo slavnostní rozloučení.

Den 7: Rozloučení, cesta domů

S úsměvem jsme se rozloučili s našimi hostitelskými rodinami a novými přáteli. Žáci se neloučili ale na dlouho, v říjnu totiž přijedou němečtí kamarádi k nám???? Naši žáci se vrátili domů s mnoha zážitky a vzpomínkami.

Závěr

Týdenní výměnný pobyt osmáků v Gautingu byl nejen výbornou příležitostí pro zdokonalení německého a anglického jazyka, ale také pro obohacení jejich životních zkušeností. Doufáme, že se tato tradice bude opakovat i pro další generace našich žáků!

Zdenka Brejšová, Tomáš Korbelář

Hodiny