Vodácký kurz 8. tříd

20. 9. 2022

Ve středu 7. 9. 2022 vyrazily osmé třídy na vodácký kurz na Malou Skálu. Předpověď počasí sice na následující tři dny nebyla příliš přívětivá, ale přesto jsme se nenechali odradit a po deváté hodině ráno jsme vyrazili od školy směr Vrchlabí vlakové nádraží, odkud jsme pokračovali vlakem směr Malá Skála a po dvou přestupech jsme dorazili na místo. Ubytovali jsme se a po svačině jsme se vrhli na odpolední trénink na vodě. Po tréninku a vrácení vybavení a před večeří jsme ještě vyrazili na skalní
vyhlídku na Malou Skálu a na řeku Jizeru. Poté nás již čekala večeře i táborák a potom už do postýlek, abychom si všichni odpočinuli na další den.

Druhý den po snídani jsme si nachystali všechny věci a po desáté hodině jsme už všichni seděli v kánoích a směřovali po řece Jizeře do Dolánek u Turnova. Žáci byli poslušní, respektovali veškerá nařízení a dané povely, rychlejší lodě čekaly na pomalejší a vzájemně si pomáhali. Jelikož, jak se podle vodáckého slangu říká, se někteří jedinci stačili během jízdy „udělat“. Tím se nám cesta do Dolánek trochu protáhla, ale nálada byla stále dobrá. Když jsme dorazili do Dolánek, vrátili jsme vodácké vybavení a vyměnili ho za koloběžky. Zpáteční cestu jsme poté absolvovali v krásné přírodě v údolí řeky Jizery a na konci nás čekala sladká odměna v podobě zmrzliny, kterou si všichni zúčastnění zasloužili. Pak už jsme se všichni těšili na večeři a táborák, u kterého jsme si vyprávěli zážitky z dnešního dne. A potom jsme se již všichni těšili do postýlek.

Poslední den jsme po snídani zabalili všechny své věci a vyjeli vlakem zpět do Vrchlabí, kde byl konec. Zde jsme se všichni rozloučili a vydali se každý zpět do svého domova.

Myslím a doufám, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že vodácký kurz osmých tříd se nám opravdu vydařil a všem se líbil. Protože kromě počasí, které nám opravdu neuvěřitelně vyšlo a stálo při nás, jsme zažili spoustu pěkných společných zážitků. Velké poděkování patří samozřejmě žákům osmých tříd, bez kterých by se tento kurz neuskutečnil. Ale nesmím zapomenout také na kolegy, kteří byli po celou dobu přítomni nebo dojížděli na Malou Skálu pomáhat, aby se tato akce mohla právě uskutečnit, a bez kterých by to nešlo. Proto všem ještě jednou velice děkuji a zase někdy „Ahoooooj“.

Za všechny zúčastněné Libor Spurný.

Hodiny

• 7:30 První zvonění, žáci vcházejí do budovy