Zahájení školního roku 2023-2024

tisknout

4. 9. 2023

Školní rok 2023-2024

Prázdniny utekly jako voda. V pondělí 4. září se škola opět otevřela pro všechny žáky. Na sportovišti za budovou A se shromáždily všechny ročníky i se svými třídními učiteli. S velkým očekáváním přišli budoucí prvňáčci se svými rodiči. Po přivítání a hudebním vystoupením našich zpěváčků pod vedením paní učitelky Lorencové nastal okamžik, kdy se z dětí MŠ stávají žáci ZŠ. Čekal nás však ještě jeden host. Stejně jako v pohádce…. objevil se pán hor Krakonoš a spolu s „deváťáky“ provedl děti  branou do školy a předal jim malý dárek.

A co nás tento rok čeká? Samozřejmě, získávání nových vědomostí a dovedností ve výuce. Novinkou je připravovaná „Cena ředitelky školy“. Je přece důležité, aby každý ve škole věděl a možná i pochopil, že dobře se učit, slušně se chovat a být úspěšný je fajn a ne ostuda. A není to jen o známkách, ale i snaha se cení.

Také budeme v rámci celoročního tématu „Krkonoše křížem krážem“ poznávat naše hory a vše, co s nimi souvisí. Provázet nás bude náš Krakonoš. Čekají nás projektové dny, Vánoční jarmark, exkurze i besedy. Budeme se učit, sportovat, malovat, zpívat, vytvářet, hrát si, pracovat… Rodiče se mohou těšit na společnou Zahradní slavnost a také na „Jarní Krakonošovu zábavu“.

Tak krásný nový školní rok nám všem. Hodně radosti, trpělivosti a úsměvů!

Koniková Radka