2. letní tábor 2023

6. 9. 2023

Poslední prázdninový týden se v Klubu Lánovák opět uskutečnil příměstský tábor. Tentokrát se na táboře sešly děti nejen z naší lánovské školy, ale i z okolních škol, a proto byl i program připraven tak, aby zaujal všechny věkové kategorie. Bohužel nám celý týden počasí nepřálo a program se musel změnit, ale i přes to jsme si to všichni náramně užili.
   První den jsme se seznámili a vyrobili si táborová trička a tašky za pomoci odstředivého přístroje. Nebylo jednoho trika nebo tašky, které by byly stejné, každý kus byl originál. Za zapůjčení děkujeme DDM Pelíšek.
   Druhý den jsme navštívili náš oblíbený kuželkářský klub – Spartak Kuželky ve Vrchlabí, kde se děti rozdělily do čtyř týmů a poměřily si síly mezi sebou. Opět překvapivě vyhrálo družstvo těch nejmenších. Patří jim velká gratulace.
    Třetí den v Klubu Lánovák proběhlo kvízové dopoledne ve spolupráci s Místní akční skupinou Krkonoše v rámci projektu Komunitní život v Krkonoších, kam byli pozváni lánovští důchodci. Vytvořili jsme týmy a soutěžili v našich dovednostech. Byly připraveny tři kvízy a to hudební, zeměpisný a přírodovědný. Některé otázky nám daly zabrat, ale právě proto, že nás bylo ve skupině víc a každý něco umí, jsme vše zvládli na výbornou.
    Čtvrtý a pátý den jsme museli udělat změnu v programu. Když se alespoň na chvíli udělalo hezky, nepršelo a sluníčko vylezlo, využili jsme toho a vyrazili na procházku do okolí naší vesnice. Také jsme zorganizovali turnaj ve fotbálku, kde si obhájil svůj titul Lukášek H. Využili jsme i tělocvičnu, kde kluci hráli fotbal a holky připravily opičí dráhu.
    Poslední den jsme si na školní zahradě opekli buřty, zahráli různé hry a soutěže a užívali si všech těch prolézaček, hrazd, houpaček a také oblíbené lanovky, prostě všeho, co nám zahrada poskytuje.
 I přes to, že si s námi počasí zahrávalo, jsme si celý týden náramně užili. Děti byly skvělé a věřím, že si s sebou odnesly spoustu krásných zážitku.
     Všem účastníkům přejeme pěkný a pohodový start do nového školního roku 2023/2024. Vykročte tou správnou nohou.

Jana Vališková

Provoz Lánovák

• 6.30-7.50 Ranní Lánovák

• 12.20-17.00 Odpolední Lánovák

• Upozornění: V pátek je odpolední klub pouze do 15.00 hod.

• EDDA: edukace didaktika dialog alternativa
  • Místní akční skupina Krkonoše, z. s.