Jak šel čas v Lánováku od dubna do června 2023

10. 7. 2023

Začátkem dubna, na Zelený čtvrtek, o velikonočních prázdninách, jsme pořádali příměstský tábor, kterého se zúčastnila početná skupina dětí, které rády tvoří. Zapojili jsme se do velikonočního tvoření, které probíhalo ve škole. Měli jsme své stanoviště, u něj byly naše dobrovolnice a rodiče s dětmi si mohli u děvčat vyrobit velikonočního králíka.
Stanovišť bylo několik, byly rozděleny do třech tříd. Mohli jsme si různou technikou vyrobit velikonoční vejce, věnec na dveře, uplést pomlázku, nebo košíček, odrátkovat vejce, kytičku a spoustu jiného zajímavého tvoření. Odcházeli jsme dobře naladěni na velikonoční svátky a s plnou náručí krásných výrobků.
 Poslední dubnový čarodějnický den jsme strávili přípravou a výrobou čarodějnic k upálení. Také jsme se zkrášlili, abychom tematicky zapadli.
 V květnu se ve škole završil celoroční školní projekt „Rok umění, dovedností a talentu aneb bude CIRKUS“. Do Lánova přijel Cirkus Happy Kids.
Děti byly rozděleny do dvou skupin A – B, které se střídaly s tréninkem a výukou. Podle svých znalostí, dovedností a talentu si mohly zvolit, jestli chtějí vystupovat jako klauni, fakíři, provazolezci, kouzelníci, černé divadlo, žongléři, atleti nebo akrobati.
Za těch pár hodin tréninku vzniklo famózní vystoupení, které se promítlo do dvouhodinového představení. Velký obdiv patří trenérům a žákům, byl to úžasný zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Byli pozváni všichni lánovští občané a díky spolupráci s Místní akční skupinou Krkonoše se mohli na děti zdarma přijít podívat senioři z Lánova. Celkem se jich sešlo 24. Vstupné bylo hrazeno z prostředků OP Zaměstnanost plus v rámci projektu Komunitní život v Krkonoších.
 Počasí je čím dál příjemnější a teplejší, proto s dětmi trávíme většinu času venku na školní zahradě, kde mají krásné vyžití. Máme tam lanovku, která je velmi oblíbená, dále prolézačky, houpačky, pískoviště, naučné prvky jako pexeso, zvonkohru, piškvorky a různé kvízy.
Součástí naší zahrady je menší lesík, kde si děti stavějí domečky pro skřítky, šneky, někdo i pro sebe. Děvčata míchají různé polévky, lektvary, pak nás zvou k obědu ????.
 Také rádi tvoříme, vyrábíme, malujeme a sportujeme. Denně hrajeme společenské hry, nejčastěji Sequence, Farmáře, Ubongo, Autobus a spoustu jiných her. V hodně teplém počasí rádi využíváme vodní spršku, abychom se osvěžili, nebo si zajdeme k rybníčku vedle naší školy.
 Konec školního roku je za dveřmi a my už se nemůžeme dočkat letních prázdnin. Těšíme se moooc.
V plné síle se opět shledáme v září, s některými už na táboře.

LÉTU ZDAR!

Toť vše od nás z Lánováku

Zdraví vás Janka a Iveta

Jana Vališková

Provoz Lánovák

• 6.30-7.50 Ranní Lánovák

• 12.20-17.00 Odpolední Lánovák

• Upozornění: V pátek je odpolední klub pouze do 15.00 hod.

• EDDA: edukace didaktika dialog alternativa
  • Místní akční skupina Krkonoše, z. s.