Letní tábor - 10.7.2023

13. 7. 2023

Začátkem prázdnin se v našem klubu Lánovák uskutečnil příměstský tábor, na kterém se sešla parta správných dětí. Byl vytvořen zajímavý a pestrý program tak, aby si každý přišel na své a užil si to na maximum.
    První den byl pro většinu z nás seznamovací, jelikož se k nám přidala dítka, která jsme na táboře ještě neměli. Dopoledne jsme strávili procházkou přes farmu, dál kolem letiště k Harmonii do Horního Lánova a odtamtud nazpátek do školy na oběd. Po oběde jsme si chvíli odpočali a zbylé odpoledne jsme strávili na zahradě, kde jsme se vyřádili na spoustě her a soutěží.
    Druhý den jsme vyrazili do města Vrchlabí konkrétně do Aquacentra. Děti jsme rozdělili do skupin na plavce a neplavce. Poté jsme prozkoumávali aquacentrum bazén po bazénu. Měli jsme na to víc jak dvě hodiny. Děti si užily divokou řeku, perličkovou a masážní lavici, vnitřní a venkovní vířivku, ve které jsme se krásně zrelaxovali a odpočali si. Také jsme si všichni hromadně museli vyzkoušet páru a její účinky, ale co se nejvíc dětem líbilo, byly samozřejmě tobogány – to byla jízda. Super dopoledne jsme završili vydatným obědem přímo v aquacentru.
    Třetí den byl pro nožky náročnější, protože jsme pochodovali na Malou Sněžku, Čihadlo, odkud byly krásné výhledy na Krkonoše a Orlické hory. Měli jsme štěstí na počasí, protože viditelnost byla perfektní. Samozřejmě v pozadí nechyběla Sněžka. Na Čihadle jsme strávili pěknou chvilku, prozkoumali jsme les a zkoušeli, kdo má nejlepší mušku. Také jsme vyplňovali přírodovědní kvíz a hráli jsme spousty her.
    Čtvrtý den jsme si do klubu pozvali paní učitelku a výtvarnici Lucii Plecháčovou, která pro nás připravila a našila spoustu krásných tašek, slepiček, kočiček k dalšímu tvoření. Děti vybarvovaly, stříhaly, lepily a dokreslovaly vše podle své fantazie. Odnášely si s sebou krásné výrobky, na které můžou být hrdé.
   Pátý a poslední den jsme si maximálně užili v Měsíčním údolí. Počasí nám přálo, bylo krásně teplíčko, a tak se děti mohly vyřádit v potůčku. K obědu jsme si opekli buřty s chlebem. Zahráli jsme si hru „Tajenkové puzzle“, kterou děti zvládly bravurně. Cestou nazpátek jsme se stavili pro sladkou odměnu a tím jsme ukončili první letní tábor.
    Děkujeme všem zúčastněním za super strávené táborové dny, byli jste skvělí a přejeme Vám krásné a dlouhé prázdniny.

Jana Vališková

Provoz Lánovák

• 6.30-7.50 Ranní Lánovák

• 12.20-17.00 Odpolední Lánovák

• Upozornění: V pátek je odpolední klub pouze do 15.00 hod.

• EDDA: edukace didaktika dialog alternativa
  • Místní akční skupina Krkonoše, z. s.