Co se u nás dělo?

22. 3. 2016

Tradiční putování s ježkem, které vede paní učitelka Marie Veselá, je přírodovědným kroužkem, kde jsou děti seznamovány se zákonitostmi přírody v průběhu celého roku – strom zlomený větrem, či zásahem blesku, růst zeleně a bylin a plodů. Dále jsou děti vedeny k ekologii a lásce k přírodě.
  Rok 2016 jsme zahájili lyžařským kurzem v Dolním Dvoře, pod záštitou lyžařské školy Ski Baron pana Jána Radiče, který byl velmi vstřícný vůči potřebám dětí z mateřské školy. Kurz děti absolvovaly ze školky v Horním i Prostředním Lánově. Ačkoli počasí nebylo typicky zimní, všechny děti si osvojily základy lyžování a kurz ukončily úspěšnou jízdou při závodech za vydatného fandění rodičů.
  V úterý 8. března navštívili předškoláci policejní stanici ve Vrchlabí, kde je policisté ochotně seznámili se svou výzbrojí, výstrojí a s náplní své práce. Děti se mohly podívat do cely předběžného zadržení, vyzkoušely si výstroj a výzbroj zásahové jednotky, osahaly si policejní zbraně (samopal, revolver), náboje, obušky, pouta atd. Nakonec poseděly v policejním autě a dokonce se některé mohly svést na nové policejní čtyřkolce. Všem dětem se akce moc líbila a rády by si ji někdy zopakovaly.Jak na lyžařský kurz, tak na policejní stanici ve Vrchlabí naše děti vozil pan Zdeněk Čihák, kterému touto cestou děkujeme.
  Začátkem měsíce března dostaly děti v MŠ Prostřední Lánov dárek, a to v podobě nových stolečků a barevných židliček do jídelny. Jak je vidět na fotografii, dětem se v jídelně líbí a výborné jídlo od paní kuchařky ještě více chutná.

kolektiv MŠ

Provoz Prostřední Lánov