Kouzelný advent v MŠ

8. 1. 2016

V prosinci se to kouzly, zázraky a kouzelnými bytostmi jen hemžilo. Mezi významné průvodce kouzelným adventem patří kromě sv. Barborky a sv. Lucie také Mikuláš, čert a anděl. Proto si děti v MŠ vyráběly andílky, čertíky a už se nemohly dočkat Mikulášské nadílky. Sice nějaká ta slzička ukápla, ale po rozdání dárečků a společném tanečku s Mikulášem, andělem a čertem se strach z dětských očí vytratil.

Po návštěvě Mikuláše se už všichni těšili na Ježíška. To čekání jsme si zpříjemnili rozsvícením adventních věnců, poslechem vánočních koled, společným zdobením stromečků, pečením perníčků, cukroví a hlavně přípravou na vánoční besídky pro rodiče.
Velké děti “Berušky“ potěšily vánočním vystoupením nejen rodiče, ale i členy Klubu důchodců Lánov. Děti z MŠ Horní Lánov a z budovy B nejen předvedly vánoční vystoupení, ale společně s rodiči vyráběli překvapení, které si odnesli domů.

A potom přišlo to kouzelné zazvonění. Děti navštívil Ježíšek a přinesl jim zajímavé hračky. To bylo radosti. Konec Vánoc jsme si připomněli tradicí Tří králů.

Závěrem bychom chtěli touto cestou poděkovat všem rodičům a příznivcům MŠ, kteří nám poskytli sponzorské dary. Určitě je s dětmi co nejlépe využijeme.

Kolektiv mateřských škol v Lánově přeje Všem občanům hodně zdraví a úspěšné vykročení do nového roku 2016.

Martina Černá

Provoz Prostřední Lánov