Ukázka hasičské techniky ve školní družině

11. 6. 2017

Ve středu 7. června čekalo děti ze školní družiny překvapení. Na školní zahradě se praly oheň s vodou. Tedy, ne tak docela, navštívili nás hasiči z Horního Lánova. A protože máme děti vzorné a zodpovědné a do školy nenosí benzín ani zápalky, tak se žádný oheň nekonal.

I tak se ale bylo na co dívat a čemu divit. Vždyť hasiči dnes častěji zasahují u autonehod, pomáhají topícím, zachraňují lidi z výšek a pomáhají vlastně všude, kde jde o život.

A tak když přijeli a rozbalili svoje nádobíčko, vypadala jejich technika, jako kdyby ji obsypal roj včel. Tedy hordy neposedných zvědavců z naší družiny. Na vše si chtěli sáhnout, všechno vyzkoušet.

Třeba takový dýchací přístroj s maskou, to vám je tedy věc. Opravdu funguje, možná i na nejvyšší horu světa by se s tím dalo vylézt. No, tak asi ne, je příšerně těžký, ale když je všude kouř a nedá se dýchat, tak se hodí a opravdu pomůže.

A také se hodí plovací vesty a plovák s lanem. Tak už neházejte tonoucím stébla, hoďte jim pěkně lano s plovákem nebo třeba záchrannou vestu. Tu si taky vezme ten pan hasič, co skáče do vody zachraňovat.

A hadice s proudnicí, to je fakt něco úžasného. Úplně by nás ten proud odkoulel ze zahrady, no naštěstí jenom jako. Tak jsme si užili spoustu legrace, i když se mluvilo o vážných a nebezpečných akcích.

Tak, a teď budou muset v Horním Lánově přistavět kus klubovny, aby se nám tam všichni ti malí hasiči, co se hodlají přihlásit, vešli.

A my, paní vychovatelky, obdivujeme trpělivost hasičů a moc jim děkujeme, protože bez nich by nám občas bylo úzko.

Děkujeme :-) :-) :-)

Skálová

Provoz družina

• 6.30-7.30 Ranní družina

• 11.25-17.00 Odpolední družina

• Upozornění: V pátek je odpolední družina pouze do 16.00 hod.