Lyžařský výcvik

19. 2. 2017

Sedmáci se již vrátili šťastně z lyžařského výcviku domů. Co prožili? Jak se jim tam líbilo? Nejen o těchto zážitcích, ale i dalších zkušenostech se s vámi rádi podělí.

Střípky z lyžařského výcviku
Vaří výborné jídlo.
Celý tento lyžák mám pocit, že se dáváme dohromady jako skupina, začínáme se víc chápat.
Lyžařský výcvik mě hodně bavil.
Poznali jsme co je KARMA. (karma je nebezpečná)
Přestože nemusím běžky, se mi tady líbilo. Doteď jsem neměla ráda sjezdovky, ale lyžák můj názor změnil.
Mrtě jsem si to tady užila. Snad i jako Koukalová jsem trochu uspěla.
Nevěděla jsem, že se toho tolik naučím za pár dní. Naučila jsem se spoustu věcí – spolupráce, soustředit se, že se nemám bát a stát si za svým.
Vychytali jsme parádní počasí.
Naučila jsem se mnohem líp lyžovat. Trochu jsme zlobili, ale učitelé byli ti nejlepší hlídači.
Obsluha za barem a při roznášení jídel se vždy tvářila mile.
Nejdřív jsem myslela, že tu moc sranda nebude. Ale od prvního dne tu sranda byla. Hlavně při závodech na běžkách, kdy jsme se převlékli za Gábinu Koukalovou.
Bylo to super.
A nejvíc mi chutnal smažák.
Líbilo se mi tu, protože jsem se tu naučila částečně lyžovat.
Domů se mi nechce, protože jsem se tu naučila lyžovat.
Někdy náročné, ale zvládli jsme to.
Běžky mě nebavily.
Jsou zde dost vtipní lidé.

Lyžák očima žáka Ondřeje Pejchy

1.den:  Ve 4 hodiny jsme byli v Rudolfově na parkovišti a přijeli jsme na Hanapetr. 1.večeře byly špagety. Šli jsme spát a do druhého dne jsme se probudili s chutí do sportovních zážitků.
2.den: Jsme byli na běžkách s panem učitelem Vejnarem. Byla to velmi příjemná trasa. Na lyžích s paní učitelkou Krulišovou jsme získali první dojem z lyží. V týmu Sněžníci jsme se jednoznačně schodli, že lyže nám vyhovují víc. Druhá večeře byly sladké knedlíky. Spát jsme šli velmi unavení a do nového dne mírně nevyspalí.
3.den: První byly lyže. Sjezdovka byla zmrzlá, ale postupem času rozmrzala. Oběd byla křenová omáčka s uzeným masem. Na běžkách jsme došli až na Husí Boudy. Čekalo nás překvapení – psovodi se psy. Byla dost zima, a tak jsme šli brzo do chaty. Nynější dojem z LVK je velmi dobrý.
4.den: Jsme šli velmi krásnou trasou na běžkách – výhled na Liščí horu. K obědu byla svíčková. Druhá aktivita byly závody na lyžích a jeden nejmenovaný Sněžník při závodech spadl. Svítilo slunce, takže sníh byl trochu rozbředlý a místy byla vidět tráva. Ale lyžování bylo vcelku hezké a běžkování taky. Zatím hezky svítí sluníčko, takže nás to tu baví. Doufáme, že slunce bude i další dny svítit, a doufám, že za závody dostanou všichni zasloužené odměny.
5.den: Jsme byli na lyžích. Dnešní počasí bylo víc než vynikající. Poté byl oběd. Rajská omáčka s kolínky. Odpolední klid byl mírně rušný. Místo otravného běžkování jsme měli 5 Gábin Koukalových a všichni jsme okusili batlon a štafetu na běžkách. Vrátili jsme se dřív, a tak jsme měli chvilku osobního volna navíc. K večeři byl moc dobrý smažák. Dnešní den byl fakt exceletní.
6.den: Probudili jsme se a nastal zmatek – balení. Ani jsme to nestihli a už jsme šli lyžovat. Vypadalo to, že bude pršet, ale nepršelo. Vrátili jsme se a k obědu bude kuře na houbách. No dnes je konec pobytu, tak já jdu.