Projektový den na sněhu

6. 2. 2017

Žáci prvního stupně vytvořili ze sněhu za školou hotovou ZOO. Druhostupňáci vyrazili na lyže.

Projektový den

1. února na naší škole proběhl další projektový den. První stupeň zůstal ve škole a každou vyučovací hodinu měl jiný program. Třídy se postupně vystřídaly na čtyřech různých stanovištích. Součástí byla jedna hodina třídnická, kde si třídní učitel vymyslel svůj vlastní program. Například 5.B vytvářela básničky o VODĚ, která je naším tématem pro celý školní rok. Poté každá třída postupně zhlédla video o vodě- např. jak to funguje v čističce odpadních vod. Náplní další hodiny pro žáky bylo postavit „afrického“ sněhuláka na školní zahradě. Tímto se škola zapojila do akce s názvem Sněhuláci pro Afriku, kde za každého postaveného sněhuláka se pošle určitý obnos peněz na účet Kola pro Afriku. Tyto peníze pomohou k převozu kol dětem do Gambie. Poslední hodina určitě zaujala nejvíce žáků a byla věnována chemickým pokusům s p. učitelkou Ryndovou. Žáci mohli vidět výrobu modelu hasicího přístroje, barevné pokusy s indikátorem z červeného zelí, magické obrazce a pokusy se svíčkou. Doufáme, že se dětem tento projektový den líbil a těší se již na ten následující.    Hana Rudišová

Lyžařský den

Ve čtvrtek 2. 2. jsme vyšli od školy s běžkami v rukou na letiště v Lánově. Když jsme přišli na letiště, tak jsme nazuli běžky a vyrazili jsme směrem k Měsíčnímu údolí a přes pole až na okraj Vrchlabí. Potom jsme si chvilku odpočinuli a vyrazili jsme zpátky k Měsíčnímu údolí, kde jsme si dali další pauzu. Kdo si vzal s sebou buřty na opékání, mohl si je tam opéct. Po pauze jsme vyrazili zpět na letiště a pěšky jsme došli ke škole.

Tomáš Javor

Lyžování na Špičce

Dne 2. 2. jsme byli lyžovat na Špičce. Sešli jsme se v půl deváté u vleku. Připravili jsme se a vydali se na cestu mlhou. Cesta začala nasednutím na pomu, která nás vyvezla až na vrcholek lánovské Špičky. Vytvořili jsme si skupinky pro případ nouze (byla mlha). Zprvu jsme jen poznávali terén, ale později jsme si byli jistější. Lyžování se nám moc líbilo a doufáme, že se budeme moci takové akce ještě někdy zúčastnit.

Jáňa, Nicol, Anett a Lůca

Běžky s panem učitelem Vejnarem

Náš výlet, na který se každý těšil, začal ve Vrchlabí s běžkami v ruce a těšením v srdci na krásné špindlerovské panorama. I s panem učitelem nás jelo šest autobusem do Špindlu na autobusové nádraží a potom jsme šli asi jeden kilometr ke sjezdovce, kde jsme si konečně nandali běžky. Když jsme šli, byla nám dost zima, ale byl to jen kousek, protože v následujícím pěti kilometrovém stoupání se každý zapotil. Po velké námaze nás čekala odměna. Kromě kopců dolů na nás čekalo krásné panorama. Ze Špindlu jsme sjeli přes Šestidomí, okolo Stylu až k hotelu Harmony. Ten, kdo nejel, udělal ohromnou chybu, protože jednak nám přálo počasí, ale i mezi námi panovala super nálada.

Anna Marie Wagnerová