Adaptační kurz očima dětí

17. 1. 2018

Dne 3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurz do Strážného. Jela 4.A a 4.B.
    První den, co jsme přijeli, jsme šli bobovat. Já a Míša jsme z toho největšího kopce sjeli. Pak jsme šli k paní učitelce a ta měla před domem prudký kopeček a jenom někteří ho sjeli a někteří ho obešli. Druhý den jsme šli do ledária, kam jsme nedošli. Museli jsme se vrátit kvůli obědu.
    Pobyt se mi moc líbil, protože jsme si mohli s Míšou ťukat přes zeď.

Tomáš Mrkva

3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurz na Strážné. Byli jsme celkem dvě třídy 4.A a 4.B.
    Líbil se mi přípitek, večerní bojovka, bobování. Co se mi nelíbilo – cesta na Pláně, koulovačka, že jsme měli zimu v pokojích.
    Pobyt se mi líbil, protože bylo spousta aktivit. Chtěla bych ještě někdy zažít něco podobného.

Lucka Jáklová

3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurz na Strážné, byla tam 4.A a 4.B.
    V noci jsme šli ven si připít na pobyt. A ráno jsme šli do ledária. Ještě ten den jsme měli koulovačku.
    Pobyt se mi líbil, protože tam byla sranda.

Míša Jebavý

3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurz na Strážné. Byla tam 4.B a 4.A.
    Líbil se mi přípitek, koulovačka a hledání indícií. Hledání indícií se zdařilo, přípitek se mi líbil a koulovačka se mi nejvíc líbila.
    Pobyt se mi moc líbil, protože jsme tam hráli různé hry.

David Halaška

3. ledna 2018 třídy 4.A a 4.B odjely na adaptační kurz na Strážné.
    Na adaptačním kurzu jsme se snažili sblížit s ostatními žáky: společenské hry, túra, bobování, koulovačka a samozřejmě všechno společně. Mně se nejvíc líbily hry: koulovačka, přípitek, túra (8 km) a hra s indiciemi.
    Pobyt i program se mi líbil. Pobyt super, program za jedna, jídlo mňam – dal bych si. Celkově vše to bylo skvělé a určitě bych si to někdy zopakoval.

Honza Havlíček

3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurs na Strážné, byla tam 4.A a 4.B.
    Byl tam také nějaký program – mně se líbil přípitek. Nebyl to ledajaký přípitek, byly tam provazy, ty vedly k misce, ve které byla kofola. Pod tou miskou byly skleničky. Při noční bojovce jsme si měli vyzkoušet, jaké je být slepý. Už vím, že k jiným lidem se mám chovat stejně jako k jiným. Než prošli bojovku všichni, hráli jsme společenské hry, abychom se nenudili.
    Líbilo se mi všechno akorát, že poslední dva dny večer jsem chodila v mokrém.

Nela Tomíčková

3. ledna 2018 jela celá čtvrtá třída na adaptační kurz na Strážné.
    Nejvíc se mi podařilo lovit špejle. Podařilo se mi vylovit všechny špejle. Nejvíc ze všeho se mi líbila koulovačka, protože byla zábavná, a ještě přípitek, protože jsem měl hodně kofoly.
    Pobyt se mi líbil. Byl pěkný a zábavný. Známka 1(podtržená).

Radim Vosáhlo

3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurs do Strážného. Jeli dvě třídy 4.A a 4.B.
    Ve středu jsme byli od 9. do 11.hod. na kopci a klouzali se na lopatách. Ale po hodině nám už začala být zima, tak nás paní učitelka Husarová vzala k sobě domů a tam nám uvařila teplý čaj. Pak jsme vyrazili do pensionu U Kostela. Naobědvali jsme se a šli se ubytovat a zkontrolovat pokoj, jestli tam není nějaká závada. U nás na pokoji nebyla žádná. Pak jsme šli do klubovny a až do večera si hráli společenské hry.
    Druhý den jsme vyrazili na dopolední výlet do ledária, ale nedošli. Nevadilo mi to, protože jsme se klouzali na lopatách dolů. Večer byla „bojovka“. Se zavázanýma očima jsme šli po provázku, na kterém byly navázané pytlíčky s párátky a na párátkách papírky. My jsme je museli vytáhnout, přestože tam byly (např. sníh, popel, sláma, …), a pak jsme museli uhodnout klíčové slovo, ale ten den jsme to nestihli, protože bylo už moc pozdě.
    Ráno jsme se sbalili, nasnídali a šli k autobusu. A odjeli do Lánova, a pak domů. Moc ráda bych něco takového ještě jednou zažila.

Anežka Astrová

3. ledna 2018 4.třídy odjely na adaptační kurz do Strážného.
    Dařilo se. Akorát mi vadilo, že mi lítaly sněhové krystaly do tváře. Líbilo se mi koulování, přípitek a hledání párátek.
    Pobyt se mi málo líbil, protože mi moc neschly věci.

Kuba Vydra

3. ledna 2018 jsme odjeli na adaptační kurz do Strážného. Jela 4.B a 4.A.
    Hned první den byl napínavý. Když jsme přijeli, odvezli nám někam kufry, a tak jsme šli jezdit na staré lyžařské dráze. Byla nám ale zima, a tak jsme šli k paní učitelce Lence Husarové domů. Pak jsme šli na penzion a večer jsme udělali oslavný přípitek pomocí provázků uvázaných na misce. V misce byla kofola, kterou jsme museli rozlít do skleniček postavených na zemi. Druhý den večer jsme dělali velkou koulovačku a v noci jsme hledali indície poslepu bez konverzace a s různými překážkami.
    Nakonec se mi vše na výletu líbilo.

Janek  Haláček