Běžecké závody

4. 2. 2019

BĚŽECKÉ ZÁVODY V DOLNÍ BRANNÉ

Lyžařský spolek při ZŠ Dolní Branná a Obecní úřad Dolní Branná uspořádaly 30.1. 2019 „Pohár podkrkonošských škol v běhu na lyžích aneb po stopách dolnobranských lyžařských mistrů“, kterého se zúčastnili i někteří žáci I.stupně naší školy. Celkem se do Bakova sjelo 145 závodníků ze 13 různých škol.

Žáci byli rozděleni do kategorií podle tříd na chlapce a dívky. Prvňáčci a druháčci běželi 500 m, ostatní bojovali na úseku dlouhém 1 km. Organizátoři rozlišovali závodníky registrované ve Svazu lyžařů a ostatní. Nejlepší neregistrovaní byli také odměněni.

Nejlepší umístění z celé naší skupinky se podařilo vybojovat malému Lukáši Hůlkovi ze 2.B, který se umístil ve své kategorii na 4. místě. Podobný úspěch měl  i Michal Koldovský z 5.B, který se sice celkově dělil o 4. a 5. místo, ale byl odměněn jako nejlepší neregistrovaný závodník v kategorii chlapci 5.tříd.

4.-5.

Celkově se ZŠ Lánov umístila za špindlerovskými a dolno-hornobranskými lyžaři na krásném „bramborovém“ 4. místě, což při účasti 13 škol považujeme za veliký úspěch. Děkujeme organizátorům za perfektní organizaci závodů a výborné občerstvení. K pohodové atmosféře přispělo samozřejmě i nádherné počasí. Děkujeme též rodičům za skvělou pomoc.

Závody se všem dětem líbily a už se těšíme na další ročník.