Článek ve Zpravodaji obce Lánov

30. 4. 2019

Reakce na článek Poznámky

V minulém čísle Zpravodaje obce Lánov byl uveden článek s názvem Poznámky, který ze strany školy nelze ponechat bez adekvátní odezvy, protože nás učitele i vedení školy překvapil i zarazil. Přišlo nám to, jak se lidově říká „o nás bez nás“. Článek paní Bokové byl zařazen mezi ty skvělé věci, jak sama uvádí, které ve škole s dětmi děláme. Ano, my v Základní škole v Prostředním Lánově opravdu pracujeme velmi pilně. Za celý pedagogický sbor mohu s čistým svědomím tvrdit, že naší školní i mimoškolní práci s dětmi dáváme hodně energie, úsilí i času. Je to naše práce, která nás učitele baví i naplňuje. Zodpovědně pracujeme s dětmi v konkrétních vyučovacích hodinách, věnujeme se jim ve volnočasových aktivitách, vedeme je k četbě, ke sportu, vztahu k přírodě i okolnímu prostředí a samozřejmě k sobě i k ostatním navzájem.

Pokud má někdo z veřejnosti informace o šikaně na půdě naší školy, měl by tyto záležitosti řešit ve škole s třídním učitelem nebo s vedením školy příslušného žáka. Stěžováním si v infocentru nikomu, žádnému dítěti opravdu nepomůžete. Škola se každým konkrétním případem, o kterém ví, zabývá. Každé sebemenší podezření na ubližování či agresi nás skutečně chladnými nenechává, a tak jsou všechny případy poctivě prošetřeny, ale veřejnost se o takovém počínání nemůže dovědět, protože vše podléhá ochraně osobních údajů, a tak je o problému vždy spraven rodič napadeného i rodič agresora.

O těžkostech zaměstnanců školní jídelny ví jistě paní ředitelka, která je s nimi nepochybně řeší. Opět netuším, proč by se veřejnost měla zabývat interními problémy souvisejícími se školní jídelnou.

O nezdravení dětí víme ve škole své. Jediné, co můžeme dělat pro to, aby děti pozdravily, je vést je k tomu ve svých rodinách. My ve škole je ke zdravení dospělých lidí s jistotou vedeme.

O chování řidičů – rodičů také víme své, ale v ideálním případě, pokud vás trápí či omezuje bezohlednost rodičů, kteří ráno vozí své děti do školy, sdělte to nám do školy či na Obecní úřad v Lánově.

Budeme ve škole jedině potěšeni, jestliže nám své připomínky sdělíte přímo. V tom případě jsme schopni a ochotni na ně reagovat a řešit je.

Nina Javorová