Krkonošský pohár

tisknout

7. 2. 2020

BĚŽECKÉ ZÁVODY VEJSPLACHY

Lyžařský spolek při ZŠ Dolní Branná a Obecní úřad Dolní Branná uspořádaly 29.1. 2020 „Pohár podkrkonošských škol v běhu na lyžích aneb po stopách dolnobranských lyžařských mistrů“, kterého se zúčastnili i někteří žáci 1.stupně naší školy. Díky nepřízni počasí s nedostatkem sněhu byly závody přesunuty z Dolní Branné – Bakova do vrchlabských Vejsplach. Celkem se do Vejsplach sjelo 137 závodníků z 12 různých škol.

Žáci byli rozděleni do kategorií podle tříd na chlapce a dívky. Prvňáčci a druháčci běželi 500 m, ostatní bojovali na úseku dlouhém 1 km. Organizátoři rozlišovali závodníky registrované ve Svazu lyžařů a ostatní. Nejlepší neregistrovaní byli také odměněni.

Nejlepší umístění z celé naší skupinky se podařilo vybojovat opět jako loni malému Lukáši Hůlkovi ze 3.B, který se umístil ve své kategorii na 1. místě. Podobný úspěch měla i Markéta Tošovská ze 2.B, která se sice umístila na 5. místě, ale byla odměněna jako nejlepší neregistrovaná závodnice v kategorii dívky 2.tříd.

Celkově se ZŠ Lánov umístila na krásném 6. místě, což při účasti 12 škol považujeme za veliký úspěch. Děkujeme organizátorům za perfektní organizaci závodů a výborné občerstvení. Děkujeme též rodičům za skvělou pomoc.

Závody se všem dětem líbily a už se těšíme na další ročník.