Přespolní běh Bakov

tisknout

14. 10. 2021

Ve středu 13.10. se naše škola zúčastnila závodů - přespolního běhu v Dolní Branné na Bakově. Deset žáků 1. stupně poměřilo své síly a odhodlání se školami z Dolního Lánova, Černého Dolu, Dolní Branné a Horní Branné, Harty a Kunčic. Děti se závodů zhostily zodpovědně. Rozběhaly se, rozcvičily a posilnily se před startem svačinkou. Protože se střídalo sluníčko s deštěm, klenula se nad závodištěm krásná duha. 1.-2. třída běžela 500 metrů, 3.-4. třída 800 metrů a 5. třída 1000 metrů.

Našim žákům se zadařilo a ukořistili pro ZŠ Lánov dvě zlata, jedno stříbro a jeden bronz. V nejmladší kategorii dívky 1. třída vyhrála Kristýna Tošovská. Po zprůměrování časů dívek ze všech kategorií, vyhrála Kristýna také pohár pro nejrychlejší běžkyni dne. V kategorii dívky 2. třída získala zlatou medaili Ludmila Jebavá. V kategorii dívky 4. třída získala cenný bronz Markéta Tošovská. Zadařilo se také chlapcům. Na trati 800 metrů vybojoval stříbrnou medaili Adam Farský (kategorie chlapci 3. třída).  Krásnou "bramboru" vybojoval mezi nejstaršími chlapci Filip Hejral. Výborný běh a velkou snahu předvedli také Jan Malínský, Lucie Kučerová, Matěj Máslo, Denis Juryk a Nela Hrdinová.

Všem zúčastněným gratulujeme za předvedené výkony a chválíme, že se vypořádali s chladným počasím.