Vodácký kurz 2023

16. 9. 2023

V termínu od 6. 9. do 8. 9. 2023 vyrazily osmé třídy na vodácký kurz na Malou Skálu. Předpověď slibovala krásné slunečné počasí, a tak se také stalo. Ráno osmáci naložili věci panu školníkovi do auta a po deváté hodině, už jen s malým batůžkem vyrazili od školy směr Vrchlabí vlakové nádraží, odkud se pokračovalo vlakem směr Malá Skála. Hned první den čekal osmáky odpolední trénink na vodě. Po tréninku měli všichni prostor na to, aby se ještě pořádně zabydleli a užili si vlastní zábavu. Někteří hráli fotbal, nebo badminton a někdo se šel podívat k obchodu. Na závěr dne nás čekala večeře, instrukce k druhému dni a šlo se za včas spát, aby si všichni odpočinuli na další den.

Druhý den ráno byl budíček v půl osmé, aby se všichni v klidu pořádně nasnídali a nachystali si všechny věci, abychom po desáté hodině seděli v kánoích a směřovali po řece Jizeře do Dolánek u Turnova. Tak se také stalo. Žáci byli poslušní, respektovali veškerá nařízení a dané povely, rychlejší lodě čekaly na pomalejší a žáci si vzájemně pomáhali. Celou cestu do Dolánek nás na kole doprovázela paní učitelka Lorencová a dokumentovala naši cestu ze břehu. Když jsme dorazili do Dolánek, vrátili jsme vodácké vybavení a vyměnili ho za koloběžky. Zpáteční cestu jsme poté absolvovali v krásné přírodě v údolí řeky Jizery a na konci nás čekala sladká odměna v podobě zmrzliny a ledové tříště, kterou si všichni zúčastnění zasloužili. Pak už jsme se všichni těšili na večeři a táborák, ale někteří zvládli hrát ještě fotbal až do večerních hodin.

Poslední den jsme po snídani zabalili všechny své věci, pro které pan školník znovu přijel, a vyjeli jsme vlakem zpět do Vrchlabí, kde byl konec naší super akce. Zde jsme se všichni rozloučili a vydali se každý zpět do svého domova.

Myslím a doufám, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že vodácký kurz osmých tříd se nám i letos opravdu vydařil a všem se líbil. Vyšlo nám opravdu úplně vše, kromě krásného počasí a dostatku vody i skvělá parta, co si vodák může přát.

Velké poděkování patří tedy všem žákům osmých tříd, kteří se vodáckého kurzu zúčastnili, ale nesmím zapomenout také na kolegy, kteří byli po celou dobu přítomni a pomáhali s celou organizací, aby se tato akce mohla právě uskutečnit, a bez kterých by to nešlo, a proto všem ještě jednou velice děkuji a těším se již na další rok.

L. Spurný