Lyžařský výcvik 2016, 1. část

6. 3. 2016

Lyžařský výcvik 2016

V neděli 14. 2. jsme přijeli do Rudolfova údolí za závoru a počkali jsme až všichni přijedou. Když už jsme byli všichni pohromadě, naložili si věci a my jsme šli pěšky nahoru. Když jsme došli nahoru tak jsme si postupně vybalili všechny věci a dali si je do pokojů. Byli jsme ubytovaní na Hanapetrově boudě. K večeru jsme šli na večeři a šli do pokojů.

Další den ráno, v pondělí jsme vstávali asi v 7.30. Pak jsme se připravili a rozvezli nás autama do Dolního Dvora na sjezdovku. Lyžovali jsme tam asi do 14.00, a pak nás zase odvezli zpátky.. Měli jsme dobrý oběd a potom asi hodinu polední klid. Odpoledne jsme šli zase na lyže. Večír jsme hráli společně hry.Na lyžích jsme byli rozděleni do tří skupin: Rychlá rota, Mišmaš a Nádherky.

V úterý jsme šli ráno my (Mišmaš) a Nádherky na lyže. Po obědě jsme měli zase chvíli klidu a mohli jsme odpočívat. Odpoledne jsme šli jakoby do lesa na cestu, k seníku. Tam jsme jezdili takový závody na běžkách. A večír jsme zase hráli hry. Hráli jsme třeba plácanou, pokličku atd… Večerku jsme měli v 22.00, takže to už jsme potom museli spát.

Ve středu jsme jeli my (Mišmaš) a kluci (Rychlá rota), na lyže ale tentokrát na Strážné. Tam nás zastihla velká vánice, takže když jsme jezdili nebylo skoro nic vidět, ale potom se to uklidnilo.. Přijeli jsme asi taky kolem 14.00 a dali si oběd. Vařili tam hrozně dobře. Pak jsme měli zase chvíli klidu a odpoledne jsme měli takový program ¨Psí spřežení¨ ale ty psi jsme byli my. Ještě pře tím jsme si vylosovali papírky s čísly a rozdělili se do skupin po 3. Na tom psím spřežení, vždycky dva táhli jednoho na bobu a měřil se čas. Vyhrála ta skupina, která měla nejrychlejší čas. Potom už jsme měli klid.

Ve čtvrtek šla naše skupina na celé dopoledne na běžky. Nejhorší bylo, jak jsme jezdili do kopce. Dohromady jsme ujeli 13 km. Když jsme přijeli, byli jsmeúplně mrtví takže nám pan učitel Vejnar domluvil, abychom už odpoledne na běžky nemuseli. Takže když šli ostatní na běžky, my jsme se šli jen projít. A večer nám paní učitelky navrhli, že bychom mohli jít na večerní lyžování. Takže jsme jeli, ale asi jenom na 1 hodinu. Ale bylo to super.

V pátek ráno jsme se už museli sbalit a uklidit trochu pokoje, takže jsme na to měli čas. Když jsme měli už všechno sbaleno, tak jsme šli ještě na běžky. A jezdili jsme závody. Než jsme odjeli, tak jsme si dali ještě na Hanapetru oběd. Potom už jsme se vydali dolů k závoře,kde už na nás čekali rodiče a odjeli jsme domů…

Lyžák byl moc super a skvěle jsem si to tam užila.

Lucie Klazarová, 7.třída

Lyžařský výcvik 2016

Dne 14. 2. 2016 se 7. třída Základní školy Lánov sešla u závory v Rudolfově. Naložili jsme lyže a tašky do auta, a vyrazili jsme na cestu k Hanapetru. Cesta byla dlouhá přibližně 2,5km. Přišli jsme k chatě a začali si vybalovat věci. Lyže jsme měli v lyžárně. Byli jsme všichni rozděleni do tří skupin. (Nádherky, Rychlá rota, a Mišmaš). Druhý den jsme celá naše třída šli lyžovat do Dolního Dvora. Byla to sranda. Další den Nádherky s Mišmašem šli lyžovat a Rychlá rota se vydala na dlouhou cestu na běžkách. Střídali jsme se každý den se sportem. Dobře nám tam vařili, měli jsme samé dobroty, snídaně, oběd a večeře. Každý večer kolem 19:30 jsme se sešli v jídelně. Každý stůl měl své číslo, a každý taky měl večerní program. Hráli jsme různé hry, vždy jsme se u toho strašně nasmáli. O půl desáté večer jsme měli večerku. Ale na pokoji jsme si pořád povídali, tak nám otevřeli dveře, abychom přestali. Usnuli jsme. Budíček byl kolem 07:30. V 08:00 byla snídaně, tak jsme si vyčistili zuby a šli papat: D Bylo to tak akorát. Když jsme lyžovali na sjezdovkách, střídali jsme to…Dolní dvůr, Strážné, a 4 lidi na Kolonce. Celý týden jsme si užívali. Ve čtvrtek jsme nám řekli, že jsme byli hodní a poslušní, tak jsme dostali menší dárek. Noční lyžování!!! Skoro celá třída jela, pár lidí zůstalo na Hanapetru a šli pěšky do Dolního Dvora za námi. Poslední den jsme měli závody na běžkách (Biatlon). Po obědě jsme naložili věci zpátky do auta a vyšli jsme pěšky z chaty do Rudolfova. Myslím si, že se všichni se těšili domů, ale chtěli by i zůstat. Dole na nás čekali rodiče, všichni jsme měli velkou radost, že jsme je viděli. Pobrali jsme si své věci, nasedli do auta, a jeli domů. Lyžák s mojí třídou byl velmi zábavný… Všichni budeme mít moc krásné vzpomínky.

J !!! Byl to úžasný týden s mojí třídou !!!J

Nikola Rybářová